Urlde anahtar kelime kullanmak

Urldeki anahtar kelime ne işe yarar?

Sayfa linkindeki anahtar kelime, odak anahtar kelimenizi URL’nizde nasıl kullanıp kullanmadığınızı kontrol eder. Makale veya sayfanız hatırlanması kolay, odaklanmış ve SEO dostu bir URL'de yayınlanmalıdır. URL’nizin içeriğin geliştirmek için, sistemimiz ana odaklama anahtar kelimenize nasıl yerleştirildiğinizi kontrol eder ve geliştirmek için önerilerde bulunur.

URL’ler SEO için neden önemlidir?

İçeriğiniz aklıda kalıcı bir URL'ye sahip olmalıdır. SEO dostu bir URL anahtar kelime odaklı ve çok uzun olmayan bir URL'dir. URL’lerinizi mümkün olduğunca basit ve kısa tutmaya çalışın. İyi bir URL, ziyaretçilerin ve arama motorlarının sayfanın ne hakkında olduğunu bulmasını kolaylaştırır. Bu URL'yi tıklamak istemelisiniz. Mümkünse, URL’niz anlamsız veya aşırı miktarda rakam içermemelidir. Odak anahtar kelimenizi o yazınızın URL'sinde kullanmanız çok iyi bir fikirdir , ancak doğal görünmesini sağlayın. 

URL’lerinizi geliştirmek ister misiniz?

Yazınızın urlsinde sayfa başlığınızı kullanabilrisiniz. Bunun yanında odaklandığınız anahtar kelimeyi de url'nize eklemeniz seo için iyidir. Yalnı bunu yaparken url'nin fazla uzamamasına dikkat etmelisiniz.

Yalnızca küçük harf kullanmaya çalışın, çünkü bazı durumlarda büyük ve küçük harf kullanıp kullanmadığınız karıştırarak kopya içerik oluşturabilirsiniz. Aynı içerikten iki tane olması seonuza zarar verir. Ayrıca, dinamik URL parametrelerinin kullanımını sınırlandırmayı veya bunlardan kaçınmayı deneyin; bunlar URL'yi okumayı zorlaştırır ve potansiyel ziyaretçilerin URL'nizi tamamen atlamasına neden olabilir. Ve son bir hatırlatıcı olarak: odak anahtar kelimenizi URL’nizde spam yapmayın.