Site içi Bağlantılar. Neden Önemlidir, Nasıl Yapılır?

Seo analiz birimimiz, metninize site içi bağlantılar eklemenizi söyler. Peki iç bağlantılar nedir? Onları nasıl eklemelisiniz? Ve hangi sayfalara bağlantı vermelisiniz?

Dahili link nedir?

Yazılarımızda iki çeşit bağlantı bulunmaktadır. İç bağlantılar ve dış bağlantılar. Dahili bir bağlantı, web sitenizdeki bir sayfadan web sitenizdeki başka bir sayfaya bağlantıdır. Hem kullanıcılarınız hem de arama motorlarınız web sitenizdeki içeriği bulmak için bağlantılar kullanır. Kullanıcılarınız sitenizde gezinmek ve bulmak istedikleri içeriği bulmak için bağlantılar kullanır. Arama motorları ayrıca sitenizi yönlendirmek için bağlantılar kullanır. Hiçbir bağlantı yoksa, bir sayfayı arama sonuçlarında göstermekte zorlanıyorlar. Bu yüzden dahili bağlantı çok önemlidir.

Bu bağlantılar, kullanıcılarınızı ilginç ve ilgili içeriğe yönlendirir. Ayrıca, arama motorlarının sitenizdeki hangi içeriğin ilişkili olduğunu bulmasına ve bu içeriğin değerini belirlemesine izin verir. Önemli bir sayfa ne kadar fazla bağlantı alırsa, arama motorları için de o kadar önemli görünecektir. Bu nedenle, iyi iç bağlantılar SEO'nuz için çok önemlidir.

 bilgiler

Hangi sayfalara bağlanılır

Site içi Bağlantılar eklerken, hangi sayfalara bağlanmanın en iyi olacağını iyi düşünün. Hangi makalelerin en önemli olduğunu göz önünde bulundurarak başlayın. Yazdığınız konuyla en alakalı bağlantıları seçin.

En sık kullandığınız sayfalarla sık bağlantı kurmak istediğinizi unutmayın. Sayfalarınızın yayınlarınıza ve sayfa özetlerine ne kadar bağlantı aldığını takip edin.  En önemli sayfalarınız en fazla bağlantıyı almıyorsa, bağlantı stratejinizi yeniden gözden geçirmelisiniz.