SEO başlığı nedir?

SEO başlığınız arama sonuçlarında görünen başlığınızdır. Arama motorlarının sonuç sayfalarındaki kişilere snippet'inizin başlığı olarak gösterilecektir ve bu nedenle yazınızın veya sayfanızın başlığından farklı olabilir.

SEO başlık uzunluğu kontrolü ne işe yarıyor?

Bu kontrol SEO başlığınızın uzunluğunu değerlendirir. Henüz herhangi bir SEO başlığı oluşturmadıysanız, değerlendirme size bunu hatırlatır. Başlığınız çok kısaysa seo sonuçlarınızı kötü etkiler. SEO başlığınız çok uzunsa bu da iyi değildir. Bu durumda, arama motorları başlığın tamamını gösteremez.

SEO başlığı SEO için neden önemlidir?

SEO başlığınız, sitenizi potansiyel ziyaretçilerin arama sonuçları sayfalarında gördüğü ilk şey olacaktır. Dolayısıyla, SEO başlığınızın amacı, insanların onu tıklamasını, web sitenize gelmesini ve yayınınızı okumasını veya ürününüzü satın almasını sağlamaktır. Bunun olma ihtimalini arttırmak için başlığınızın ziyaretçileriniz için dikkat çekici olduğundan emin olmalısınız: En cazip şekli, çok kısa ve çok uzun olmayan şeklidir.

Bu arada: Google başlığınızın arama sonucu için iyi olduğunu düşünmüyorsa, sizin için bir tane oluşturur. Bu, kötü bir şey değildir, sayfanızı belirli bir sorgu için sıralıyorsa ve başlığınızı bu sorguya daha iyi uyacak şekilde uyarladıysa bunu yapabilir. Ancak bu, başlığınızın yeterince iyi olmadığının bir göstergesi olabilir: Odaklanmış anahtar kelimenizin ve seo başlığınızın yazınızda bulunduğundan emin olun.

SEO unvanınızı geliştirmek ister misiniz?

Sistemimiz yazı ya da ürün başlığınızdan otomatik olarak bir seo başlığı oluşturur. Yanına da - işareti ekleyerek site ya da marka isminizi ekler. Başlıklar marka içermiyorsa, genellikle Google tarafından yeniden yazılır.

Çoğu durumda, bu otomatik olarak oluşturulan SEO başlıkları yeterli olacaktır. Ancak, gönderinizin h1 başlığının aynı zamanda insanları sitenize getirmenin en iyi başlığı olup olmadığını ve doğru anahtar kelimeyi içerip içermediğini dikkate almak asla zarar vermez.

Sayfanıza veya yayınınıza el yapımı bir SEO başlığı eklemek istiyorsanız, onu SEO başlığı alanına ekleyebilirsiniz. Örneğin, bir yazı ile birlikte bir anahtar kelimenin iki varyasyonunu hedeflerken, her ikisini de SEO başlığınızda göstermek amacıyla kendiniz yazabilirsiniz.