İlk Paragraftaki Anahtar Kelimeler

Giriş paragragındaki anahtar kelime ne işe yarar ?

Giriş paragrafındaki anahtar kelime kontrolümüz seçtiğiniz anahtar kelimeyi yazınızın ilk paragrafında kullanıp kullanmadığınızı kontrol eder.  Tercihen, anahtar kelimenizi ilk cümlenizde kullanmanız gereklidir. Çünkü bahsettiğiniz konuyu en kısa zamanda netleştirmeniz sizin için en iyisidir.

Anahtar kelimenizi girişte SEO için neden önemlidir?


Giriş bölümünüz, okuyucularınız için çok önemli bir paragraftır. Metninizin okumak istedikleri bir konu hakkında olup olmadığına karar verecekleri bölümdür. Bu nedenle, giriş Google için de çok önemlidir. Google, metninizin ne hakkında olduğunu belirlemek için tanıtımınızı kullanır. Sıralamak istediğiniz kelimeler (odaklandığınız anahtar kelimeniz) bu giriş bölümünde yer almalıdır. Okuyucunuzun dikkatini çekmek için sadece birkaç saniyeniz var. İlk paragrafın gönderinizin ana mesajını söylediğinizden emin olun. Bu şekilde, okuyucunuzun yayınınızın ne olduğunu anlamasını kolaylaştırır ve: Google'a yayınınızın ne hakkında olduğunu söylersiniz. 

 

Girişinizi geliştirmek mi istiyorsunuz?


Giriş, metninizin kritik paragrafıdır. Neredeyse her okuyucunun okuyacağı bir paragraftır. Öyleyse bunu harika bir metin halinde sunmanız sizin için en iyisidir! Bazen diğer tüm paragrafları metninize yazdıktan sonra girişi yazmak en iyi yoldur!

Yazınızın ilk paragrafının açık, iyi yazılmış ve yazınızın temel mesajını içerdiğinden emin olun. Gerekirse asıl vurucu son cümlenizi bu paragraf sonunda yapın ve sonraki paragraflarda neden bu sonuca vardığınızı açıklayın. Eğer okuyucunuzu bu ilk paragrafta kaybederseniz diğer paragrafları onlara okutmanız giderek zorlaşır.