Başlıkta Anahtar Kelime Kullanımı

İçeriklerinizin başlığında ya da elle ayarladığınız Google arama sonucu başlık alanında odaklandığınız anahtar kelime ya da kelime gurubu geçmelidir. Bu arama sonuçlarında sizi sıralamada daha üst seviyelere yükseltecektir. Yalnız anahtar kelime grupları tam olarak belirttiğiniz sıralamada olmalıdır. Aralarına noktalama işaretleri gibi başka karakterler ya da sözcükler sokmamanız gerekir. 

SEO başlıkları SEO için neden önemlidir?

Sayfa başlığı, SEO'nun en önemli bölümlerinden biridir. Sayfa başlığınız, insanların sitenizden ilk gördüğü şeydir - ve genellikle de arama sırasında gördüğü tek şeydir. Ayrıca, arama motorlarının yayınınızın ne hakkında olduğunu belirlemek için ilk baktığı şeylerden biridir. Yazınızın belirli bir anahtar sözcük için sıralamasını istiyorsanız, odak anahtar sözcüğü başlığın başlarına yerleştirmelisiniz, böylece yazınızın ne hakkında olduğunu netleştirebilirsiniz. Odaklama anahtar kelimenizle bir başlığa sahip olmamak, gönderinizi sıralamayı ve insanların arama sonucunuzu tıklamasını çok zorlaştırır. 

SEO başlıklarınızı geliştirmek ister misiniz?

Yazı ve sayfalar için mükemmel başlıklar yazmak neredeyse bir sanat biçimidir. Google, sayfanın içeriğinin konusunu doğal ve etkili bir şekilde ileten bir başlık seçmeniz gerektiğini söylüyor. Çok uzun veya çok kısa olmamalıdır. Rakiplerinizin neler yaptığını görün ve kendiniz için daha iyi bir açı belirlemeye çalışın - herkes gibi bir başlık kullanmanıza gerek yok, değil mi? Odaklama anahtar kelimenizi doğru yere eklerken, orijinal, ve anlamlı tutmaya çalışın. Yine de doğal tutun ve spam gibi görünen anahtar kelimeler kullanmayın. Ayrıca, marka ya da site adınızı eklemek, insanların yayınlarınızı daha kolay tanımlayabilmesi için iyi bir fikirdir.